B156XTK01.0 15.6 Inch Laptop Lcd Screen B156xt Paper Thin Slim Panel 1366*768
SHENZHEN HUICHANG DISPLAY TECHNOLOGY CO., LTD
Contact Now
Brand Name : Huichang
Model Number : B156XTK01.0
Certification : Huichang
Place of Origin : Guangdong, China
MOQ : 1 piece
Price : negotiation
Payment Terms : T/T,paypal
Supply Ability : 100000 Pieces per Month
Delivery Time : 2-3 days after fullpayment
Resolution: : 1920*1080
Contrast Ratio : 1366 x 768
Brightness : 200cd/m
Contact Now
Quick Details
Products Status:
Stock
Application:
Laptop
Screen Size:
15.6''
Response Time:
8 (Typ.)(Tr+Td) ms
Brightness:
200cd/m
Interface Type:
eDP (1 Lane) , Connector , 40 pins
Contrast Ratio:
500:1
Resolution:
1366 x 768
Widescreen:
No
Panel Type:
TFT
Pixel Pitch:
Standard
Brand Name:
Huichang
Place of Origin:
Guangdong, China
Model Number:
B156XTK01.0
Display color:
262K 45% (CIE1931)
Outline Size:
359.5 x 223.8 x3.4 (HxVxD)
Surface:
Matte
Viewing Angle:
45/45/15/35
Display Area:
344.16(W)x193.59(H) mm
Frequency:
60hz
Voltage Supply:
3.3V
Connector:
Warranty:
6 months
We still have other models and more in stock :
Sizes: 7.0, 8.9", 9.7", 10.0", 10.1", 10.2", 10.4", 11.1",11.6", 12.1", 12.5",13.1", 13.3", 14.0", 14.1", 14.5",15.0" 15.4", 15.6", 16.0", 16.4", 17.0", 17.1", 17.3" ,18.4"