A+ 15.6 Inch LCD Screen Notebook Display LVDS 40 PIN LP156WH2 TL RB 200cd/m
SHENZHEN HUICHANG DISPLAY TECHNOLOGY CO., LTD
Contact Now
Brand Name : for LG
Model Number : LP156WH2-TLRB
Certification : ISO
Place of Origin : China
MOQ : 1piece
Price : negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 10000 Piece per Month
Delivery Time : 2-3 days after payments
Product Name : Laptop lcd screen
Brighten : 200cd/m
Products models : LP156WH2-TLRB
Warranty TIME : 3 Months
frequency : 60Hz
Interface : lvds
Viewing angle : 40/40/10/30
Contact Now
Good quality156 laptop screen glossy 1366x768 led lcd backlight LP156WH2-TLRB LVDS 40pin
Panel model:
       LP156WH2-TLRB
Surface:
          Matte plate
Interface type:
         LVDS 40 pins
Contrast ratio:
         300:1
Response time:
           16ms
Viewing angle:
          40/40/10/30
Condition :
         Brand new and Grade A +
RoHS:
           Verified
Warrenty:
          Three months
Packing and Delivery:
           Antistatic bag and original box
Hot Models For Laptop LCD Screen Replacement
Direct Source /Ready Stock/Competitive Price
11.6"
13.3"
14"
15.6"
17.3"